Reference

Karolína Petříková

 

 

Na Fitkouče jsem narazila na Facebooku, kde mě zaujaly jejich recepty z běžně dostupných surovin. V té době jsem již za sebou měla úbytek několika desítek kilogramů, ale váha začala i při zdravé stravě pomalu stoupat. Myslela jsem si, že po přečtení všech článků na internetu se ve stravě dostatečně vyznám, ale při každé návštěvě zjišťuji, že se ještě mám co učit :).
Že jste v rukách odborníka poznáte, až když přijdou komplikace. Fitkouč se mnou za ty tři roky zvládnul najít nový režim po žloutence, změně práce, stěhování v rámci několika států, stagnaci, nevysvětlitelnému přibírání atd. Máme za sebou úbytek 25kg a jsem vděčná facebooku za to, že nás ,,seznámil”, že mám na koho se obrátit a vím, že když to nejde, tak že po konzultaci to zase půjde. Ať už přijdu na měření s dobrou náladou a jsem zvědavá na výsledky nebo skeptická, že už se dál neposunu, vždycky odcházím klidná a s úsměvem na tváři.

Radka Koláčková

Tak po padesátce to prý už nejde.......S touto větou jsem se začala nějak moc často potkávat. Je mi totiž 51 let a tím pádem se mě dost dotýká. Pravdou je, že tak zhruba od 45 roku se každý rok pomalu ale jistě moje váha plíživě navyšovala, až jsem dospěla do bodu, který pro mne už nebyl vůbec příjemný a to téměř 90 kg při výšce 170 cm.
Přestože jsem celý život sportovala a i o výživu se zajímala, nějak to úplně nešlo. Tak jako ostatní ženy zkoušela jsem kde co. Ale prostě si to nesedlo.
Mám tři děti a jeden ze synů už nějakou dobu chodí do posilovny a poměrně zodpovědně se stravuje, protože jak říká, chce být velký. V překladu to znamená, mít svaly. Po pár debatách s ním večer doma, kdy mi nabízel schůzku s jeho trenérem a manželkou, která se věnuje právě stravě, jsem se odhodlala a zavolala Petře, jsem napsala a domluvila si s ní schůzku.
Teď už to zkrátím....tak to bylo to co si právě neuvěřitelně sedlo....
Začala jsem jíst podle doporučení, navíc chodit cvičit s Jirkou a co víc jídlo mě baví a na trénink se těším. A to jsem se před lety, kdy jsem aktivně chodila do posilovny prohlásila, že mě tam už nikdo nedostane.
A na závěr čísla, která mluví za vše.
Po třech měsících spolupráce je 6 kg tuku dole, 2 kg svalů nahoře a v pase 16 cm dole, takže dámy i po padesátce to rozhodně jde.......

Filip Hauptvogel

Druhým rokem studuji na sportovní vysoké škole, což samo o sobě evokuje alespoň minimum pohybu :-).

S kamarádem jsem začal chodit do fitka na Chodově a vzhledem k tomu, že kromě cvičení s ním, jsem chtěl odborné vedení, tak jsem se porozhlédl a jasně, že si vybral toho největšího trenéra co tam byl.

A tak začalo moje story s Jirkou. Rozhodně výborné řešení.

Jenž cvičení je jedna věc a jídlo  druhá. S tím jsem tak trochu bojoval. Ale nakonec zafungovala druhá část týmu Fitkouč (Petra - manželka Jirky) a už se vezu....

Za mě super kombinace

Lucie Hurábová

Nejlepší rozhodnutí v mém sportovním životě bylo rozhodnutí pro trenéra v posilovně a vybrala jsem toho nejlepšího.. 🙂 S poradenstvím ohledně výživy jsem také moc spokojená a mohu všem jen doporučit.. Přátelský přístup, tréninky na tělo, přesně tak jak to má být.. ☺

Ing. Michal Mach

K Jirkovi jsem se dostal na základě doporučení od mého otce Ivana Macha a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem učinil. Mým životem již několik osobních trenérů proběhlo, ale teprve nyní opravdu cítím, že je to ta správná cesta. S Jirkou jsou tréninky tvrdé a vyčerpávající, ale naprosto účelné. Jeho zkušenosti s dlouholetým závoděním a tréninkem je znát. Cvičení je vždy pod jeho neustálým dohledem a nehrozí tedy žádné zranění. Každý týden tréninku mi dělá radost a v souvislosti s dodržováním kvalitní a vyvážené stravy je znát zlepšení ve všech směrech kondice a svalové hmoty. Mohu tedy vřele doporučit pro ty, kteří nechtějí jen „něco dělat“, ale konečně „NĚCO ZMĚNIT“.

Theodor Jareš - bývalý reprezentant ČR v lehké atletice

Po ukončení sportovní kariéry jsem na sport a vše zanevřel, jen na jídlo ne 🙂. Bohužel kila začala naskakovat a chtělo to začít zas něco se sebou dělat. Po zkušenosti s jiným trenérem, jsem si myslel, že je lepší si vše řešit sám a ze trenéři jsou zbyteční. Díky Fitkoučům jsem změnil názor. Hodili mě do latě a dostal jsem zas chuť do sportu a do života. Můžu jedině doporučit a moc jim za vše poděkovat!

Petr Kejř

Jako správný labužník, musím svou váhu korigovat jiným způsobem než změnou stravy.Proto chodím sem, kde si svá kila navíc nehýčkám, ale zbavuji se jich. Cvičení s Jirkou mne baví a výsledky jsou při pravidelných návštěvách viditelné.Svaly už nějaké mám a dobrá nálada mne opouští jen, když nedokážu řídit auto po tréninku.Jízda na kole jako rozcvička je začátek hodiny, která mne vždy přivede na jiné myšlenky.

Pavla Kejřová

Na začátku cvičení s Jirkou byla náhoda. Potkala jsem svou kamarádku, kterou jsem dlouho neviděla, a překvapilo mne, jak dobře vypadá. Řekla mi, že naše společná kolegyňka změnila profesi a zabývá se zdravou výživou a její manžel trénuje podle potřeb jednotlivce. Nejdříve jsem to pouze odkývala, ale pak mi nedalo a domluvila jsem si nejdříve cvičení, protože všechny druhy sportů mám ráda. Akorát posilovnu neustále vynechávám. Vždycky jsem byla po cvičení celá bolavá a nemohla jsem nic dělat. Jirka má opravdu neobvyklý přístup k nám všem, protože prokládá cviky relaxováním a protahováním. Vím, kolik mám a kde mám v těle svaly, o kterých jsem nikdy nevěděla. Vím, že se to nesmí, ale docela se i nasmějeme. Na hodiny se těším. Pobavím se, vybiju zbytečnou zlost a něco pro sebe udělám a to je základ. Později jsem přidala i správný jídelníček, který mi sestavila Petra a myslím, že mi ta kombinace svědčí.

Milan a Lucie Langhammerovi

Fitkouče nelze nedoporučit,protože ne každý trenér a výživový poradce v dnešní době má tak perfektní znalosti a zkušenosti v oblasti fitness,sportovní výživy,zásady správného stravování a hlavně umí přistupovat ke každému klientovi tak jak je v jeho silách a schopnostech.Stačí se jen nebát a kontaktovat Petru nebo Jirku Schäferovi a uvidíte sami,že jejich přátelský přístup bude tím prvním správným krokem k tomu jak se naučit žít zdravě a cítit se fajn 😉

Linda

Já jsem odsouhlasila cvičení a ani jsem netušila, že jsem šla do posilovny. Když jsem se blížila k prosklené tělocvičně, chtělo se mi utéci. Neudělala jsem to. Asi proto, že jsme byli tři v jednom autě a musela bych čekat na ostatní, až přijdou. Teď nelituji. Jirka se mnou cvičí s rozumem a vždy má připraveno nějaké nové překvapení. Asi ho trochu rozčiluje můj smích a upovídanost, ale to jsem celá já. Rozhodla jsem se vypracovat si „kačera“ a myslím, že s pomocí Jirky mi to jde poměrně úspěšně. Ale někdy to sakra bolí. Procházka růžovým sadem to tedy opravdu není. Ale je to zábava. :o)

Iveta Razímová

S Fitkoučem spolupráci 100% doporučuji, kombinace úpravy jídelníčku a cvičení je bezva.

Klára Tlačbabová

Až do setkání s Petrou Schäferovou z Fitkouc.cz jsem byla celkem nespokojená se svojí postavou, ale myslela jsem si, že to co jím a jak cvičím je v pořádku, a proto jsem sama sebe zařadila do kolonky "beznadějný případ, který nikdy nezhubne". Návštěva fitkouče mi ale otevřela oči. Nejdřív jsem si sice říkala, že tím, že budu jíst tolik jídla denně určitě nezhubnu, ale po týdnu už jsem začala cítit, že to funguje. Začalo mě bavit vymýšlet si večer jídlo na celý následující den a díky lehčím večeřím se mi i lépe usíná. Jednou větou jsem prostě nadšená z toho, že tyto rady fungují i na nás, co se sami odepíšeme. Díky moc fitkouči za otevření očí a cenné rady!

Mirka Bártová

"Děkuji Petře a Jirkovi za jejich lidský a přitom profesionální přístup. Díky zkušenostem Petry se lékařům konečně podařilo odhalit můj dlouholetý zdravotní problém, kterým je alergie na lepek. Je to zrovna rok, co si mohu života užívat opět naplno a aktivně :-)"

Kateřina Šenková

 

Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro odborný dohled nejen v rámci cvičení v posilovně, ale i při úpravě stravovacích návyků.
Přístup Petry a Jirky je na vysoké úrovni a od začátku je jasné, že tihle lidé dělají svou práci protože je baví, ale co je v dnešní době nejdůležitější, oni své práci rozumí, protože tuto problematiku studovali.

Není to jen o cvičení, ale dozvíte se proč zrovna tyhle cviky a co se konkrétně děje s vaším tělem. Dozvíte se, že to není o tom plazit se domů vyčerpáním, ale naučí vás jak mít radost z pohybu a užít si tento druh cvičení. Jak se dobře najíst a nemít hlad a chutě.
Mně osobně pan Schäfer vyvedl z mylné představy o cvičení v posilovně. Zjistila jsem o čem to doopravdy je.
Spolu se svou ženou dávají dohromady nás, kteří bloudíme a potřebujeme podat pomocnou ruku a odbornou radu.
Velice děkuji za pomoc a novému pohledu na sport a životní styl. Katka

Václav Lomoz

Do Fitkouče jsem doprovázel manželku, chtěla jídelníček na míru.  Musím pochválit profesionální a přesto lidský a osobní přístup Petry. Perfektní komunikaci i mimo fitko, všechny dotazy vždy zodpovězeny a výsledky se dostavily rychle a bezbolestně.

Fitkouče vřele doporučuji a dodatečně děkujeme.