Chuchelský háj

Chuchelský háj

Jedním z našich velmi oblíbených míst je Chuchelský háj. Jedná se o přírodní rezervaci nacházející se na svahu mezi obcemi Velká Chuchle a Malá Chuchle. Tento listnatý háj je propletený velkým množstvím upravených cestiček, které nás postupně provádí celým hájem s malými zastávkami okolo různých zastávek s různými přírodními miniatrakcemi. Někdy se na pár minut zastavíme u naučné tabule, jindy u přírodní prolézačky nebo třeba u klouzačky.

Jedna z cestiček nás zavede ke kostelíku Jana Nepomuckého z roku 1729. Od kostelíku je krásný výhled do údolí Vltavy.

Ti, kdo vyhledávají na výletech více pohybu, jistě ocení zde vybudovaný přírodní areál zdraví, s množstvím prolézaček, houpaček, cvičebního nářadí, hrazdy různé výšky a jestli mě paměť neklame, tak se i kladina najde. Prostě stanovišť s různými možnosti k pohybu či protažení vlastního nebo dětského těla je v chuchelském háji povícero.

A pro děti asi největším lákadlem a nejhezčím místem chuchelského háje bude místní minizoo, která je plná zvířat. Je tu několik výběhů s muflony, daňky, divočáky, potkáme tu třeba i mývala, kachny, bažanty a různé ptáky….prostě různých zvířat je tu hodně, výběhy mají krásné a zvířata jsou pro děti dobře viditelní díky šikovně řešeným výběhům.

V těsné blízkosti minizoo je stánek se základním občerstvením a hlavně je tu opět krásné přírodní hřiště. V Chuchelském háji se dá strávit dlouhé pohodové odpoledne a jeho velkou výhodou je, že díky jeho poloze i velikosti zde nebývá přelidněno.

V žádné části Chuchelského háje ani minizoo se neplatí vstupné, ceny občerstvení jsou neprežské :-).

 

Místo: Praha