Cuketové nudle na pórku a kuřecí prsa

Cuketové nudle na pórku a kuřecí prsa

Omrzela již Vás otřepaná kombinace maso (bílkovina) + zelenina, která je nejčastěji doporučována jako večeře vhodná pro dosažení nebo udržení štíhlé postavy? Přinášíme Vám jednoduchý nápad, jak si zeleninu (zde konkrétně cuketu) upravit trochu jinak, aby Vás neomrzela. Během pár minutek si vytvoříme chuťově naprosto luxusní cuketové nudle, tentokrát na pórku a k nim si dáme třeba kuřecí prsa.

Budeme potřebovat následující ingredience:
– kuřecí prsa 120 – 200 gramů podle Vaší velikosti porce
– 10 cm pórku pokrájeného na kolečka
– cca půlku malé cukety na jednu porci, nastrouháme podélně na struhadle nebo je naškrábeme na škrabce na zeleninu (například Tescoma)
– 2-3 lžíce řepkového oleje
– špetka soli
– špetka bílého mletého pe
pře
– stroužek česneku nakrájeného nadrobno

Rozehřejeme pánvičku vylitou lžící řepkového oleje a na něm orestujeme z obou stran kuřecí prsa. Když je maso hotové, sundáme ho z pánvičky a až po té ho lehce osolíme.

Na pánvičku přidáme opět trochu řepkového oleje a na něm krátce orestujeme česnek, pak přidáme pokrájený pórek a připravené nastrouhané cuketové nudle. Pár minut za občasného míchání restujeme, lehce opepříme a nakonec lehce osolíme.

Za pár minut je naše obvyklé jídlo…restovaná cuketa s masem…v neobvyklé podobě hotové.

Dobrou chuť

Autor: Fitkouč,s.r.o.
výživová poradna a osobní trenér
specialista na hubnutí a zdravou výživu

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem