Krabičková dieta

Jak se hubne s krabičkovou dietou?

Snad každý z nás už slyšel o krabičkové dietě, díky níž se povedlo více či méně zhubnout mnoha celebritám, manažerům a možná v Vašim známým.
Krabičková dieta je velmí jedoduchá, stačí prostě jíst pouze to, co Vám doručí kurýr každé ráno v krabičkách na celý den. Nemusíte přemýšlet, co a kdy jíst, ani kdy a kde to připravit. Z počátku si krabičkové diety objednávali zejména hodně vytížení lidé, manažeři, manažerky, celebrity, právníci apod. Dnes se ale tento způsob hubnutí dostává čím dál více mezi úředníky a nižší management. Nejčastějšími klienty jsou lidé ve věku mezi 30 a 40 lety a vydrží s její konzumací půl roku.
Na českém trhu nabízí krabičkovou dietu několik firem, přičemž objednat si ji je velmi jednoduché. Stačí na internetu vyhledat firmy, které tuto službu nabízí, vyplnit jednoduchý dotazník a čekat na dovezení krabiček na první den. U některých firem máte nožnost využít konzultaci s výživovým poradcem. Jídelníček by měl být sestaven podle vašeho BMI, měl by zohlednit glikemický index potravin, množství bílkovin a měl by zahrnovat i dostatek čerstvých potravin.
Kromě krabičkové diety nic jiného nejíte. Pijete pouze čerstvou vodu, případně slabé čaje. Výsledky hubnutí jsou u jednotlivých lidí individuální, průměrný úbytek hmotnosti u jednotlivých klientů je 3-4 kila měsíčně. Pravdou je, že lidé spoléhající na krabičkovou dietu zhubnou, ale se zdravou výživou to nemá moc společného. Základním cílem redukčního jídelníčku je nejen snížit svoji váhu, ale rovněž si sníženou váhu udržet a při tom celkově zlepšit svůj životní styl a tím i své zdraví. Pokud chceme dosáhnou zlepšení svého zdravotního stavu a třeba i zhubnout, je nezbytné abychom pochopili jak správně poskládat svůj denní jídelníček, kolik bílkovit, sacharidů a tuků. A s tím nám krabičková dieta určitě nepomůže. Je tak velmi pravděpodobné, že se po jejím skončení většina lidí vrátí ke svým stravovacím návykům z doby před dietou a tím i ke své původní váze.