Co dokáže citron…

Co dokáže citron…

O tom, že je citron zdraví prospěšný asi nikdo nepochybuje. Pojďme se na jeho účinky dnes podívat podrobněji.

S vymačkaným citronem začínejte pravidelně den. Pár minut po probuzení vypijte šťávu z půlky citronu s teplou vodou. Pitím citrónové vody podpoříte hubnutí, zvýšíte příjem vitaminu C a navíc pomůžete trávení. Pravidelné pití vymačkané citronové šťávy účinně pomáhá při pálení žáhy, plynatosti, křečích, dobře pročistí střeva, odhleňuje tělo, zabraňuje zácpám i průjmům, a celkově zvyšuje obranyschopnost organismu.

Citrón lze využít i jinak třeba jako vůni do pokoje. Hrnec naplňte vodou a přidejte do ní citronovou kůru, skořici, hřebíček a klidně pár jablečných slupek, nebo i pomerančovou kůru. Nechte povařit na sporáku a potom ji můžete umístit do sklenice nebo misky v pokoji, odkud se bude odpařovat a vonět.

Dále má citrón i bělící účinky na pigmentové skvrny. Citronovou šťávu naneste na skvrny a nechte působit zhruba 20 minut, poté omyjte vlažnou vodou a osušte. Citronová šťáva pomůže vybělit a vyčistit i zuby, je však třeba šetrného zacházení a používat ji na zuby jen občas, protože může narušovat a poškozovat sklovinu. Citronovou šťávu můžete na zuby nanášet pomocí kartáčku nebo vatového tampónku.

Pozitivní účinky má citron i na vlasy. Můžeme je díky citronové kůře obohatit o větší lesk. Dokáže také omezit mazotok. Pro suché vlasy promíchejte citronovou šťávu a žloutek, naneseme na hlavu, rozetřete a nechte deset minut působit. Po uplynutí této doby vlasy umyjte šampónem. Na mastné vlasy použijeme citronovou šťávu přímo, kterou vetřeme do pokožky na hlavě. V tomto případě je doba působení dvacet minut, po níž vlasy omyjeme šampónem.

A co zkusit osvěžující koupel? Do horké vany přilijeme šťávu z několika citronů nebo je tam vhodíme nakrájené na plátky. Takové koupání nás osvěží a působí na celé tělo podobně jako antibakteriální mýdlo. Dělá dobře lidem s akné. Na konec tip pro nehty. Ty vyčistíme a také je posílíme díky citronové dužině. Vydloubeme ji dostatečné množství a položíme ji na nehty. Necháme působit přibližně čtvrt hodiny a omyjeme.

Tak to byl dnes citron a jeho účinky na naše zdraví i krásu….

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem