Domácí salon krásy

Domácí salon krásy

Ušetřeme čas i peníze a proměňte na chvilku svůj domov v přírodní salon krásy….

Co si vyzkoušet přírodní pleťové masky? Jsou stejně účinné jako masky kupované, jsou však mnohem levnější a většinou je máme stále doma.
Je spousta faktorů, které se nám dokáží negativně podepsat na našem obličeji. Jsou jimi stres, únava, nedostatek spánku, změny teploty, špatné prostředí a třeba i večírek v zakouřené místnosti. Pokud chceme, aby naše pleť vypadala co nejdéle svěží, dopřejme si občas chvilku pro sebe a udělejme něco pro svou pleť. Prvním důležitým krokem, před aplikací pleťové masky je důkladné vyčištění pleti, jako při každodenním běžném odličování. Odstraníme nečistoty, pot a maz pleťovou vodou, nebo mlékem, gelem, toniken – prostě tím, co běžně používáme.

Důkladné očištění pleti je důležité, aby se výživné látky dobře dostaly do pleti. A po důkladném očistě se můžeme pustit do nanášení masky. Ale ještě před tím si musíme zvolit masku nejvhodnější pro náš typ pleti.

Masky 1

Maska na mastnou a problematickou pleť:
Má lehké dezinfekční účinky, čistí, stahuje póry a zároveň pleť hydratuje a dodává kůži vitamíny a minerály.
– 1 jablko
– 1 lžička bílého jogurtu
– 1 lžička medu
– špetka mleté skořice
– 1 lžička mletých ovesných vloček
Jablko oloupeme, nastrouháme na jemném struhadle, přidáme zbylé ingredience a důkladně promícháme v jemnou kašovitou hmotu. Naneseme na obličej a necháme působit 15 minut. Po té důkladně omyjeme.

Další výbornou alternativou pro mastnou a problematickou pleť je maska z droždí. Její příprava je velmi snadná. Do misky rozdrobíme půl kostičky droždí, přidáme pár kapek vlažné vody a vytvoříme hustou kašičku, kterou naneseme na obličej. Necháme působit zhruba 20 minut. Maska nám na obličeji postupně tuhne. Po té ji lehce z obličeje oloupeme a zbytky omyjeme vlažnou vodou.

Maska na suchou pleť
Výživná maska dodá pružnost, zdravou barvu a mladistvý vzhled. Obsahuje hodně vitamínů a minerálů. Je vhodná i na citlivou pokožku.
– 1 zralý banán
– 1 vaječný žloutek,
Banán rozmačkáme vidličkou na kaši, přidáme vaječný žloutek a promícháme.
Naneseme na pleť, dekolt a necháme působit 20 minut.
Po té důkladně omyjeme.

Maska na a zralou pleť
Kůži navrací pružnost, svěžest, obsahuje velké množství výživných i hydratačních látek.
– 1 zralé avokádo
– 1 lžička medu
– 1 lžička bílého jogurtu
Avokádo vydlabeme ze slupky a rozmačkáme vidličkou na kaši, přidáme zbylé ingredience a vše důkladně promícháme. Naneste na obličej, dekolt a nechte 20 minut působit. Po té důkladně omyjeme.

Dnes jsme se podívali jen na pár přírodních masek na obličej. Tipů a možností je nepřeberné množství a stačí jen zasednout k internetu, který je plný informací a tipů jak o svoji pleť pečovat přírodními prostředky.

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem