Dendrologická zahrada Průhonice

Dendrologická zahrada Průhonice

Dendrologická zahrada je nádherným místem v Průhonicích u Prahy, ležící kousek od nákupní zóny Čestlice na opačné straně dálnice, než se nachází Průhonický park se zámkem. Zahrada se bude líbit  jak dospělým, tak dětem a díky její rozmanitosti a rozloze se v ní dá strávit skoro celý den.

Jedná se o ojedinělý druh zahrady, která byla založena v polovině 70 let minulého století. Zahrada je ojedinělá především svým uspořádáním, střídají se tu upravené louky s úseky listnatých i jehličnatých dřevin, které jsou seskupeny do tematických celků. U dřevin jsou popisky s jejich českými i latinskými názvy. Najdeme tu několik různě velkých rybníčků s lekníny, potůček a žabinec s malebným okolím.   Celá zahrada je velmi pečlivě celosezónně udržovaná a probíhá tu řada zajímavých vzdělávacích aktivit a výstav. My se do Dendrologické zahrady vydáváme celkem pravidelně a když byli děti menší trávila jsem tu s mini času opravdu hodně.

Za návštěvu rozhodně zahrada stojí  například v době výstavy tulipánů, při které jsou po zahradě vysázeny obrovské plochy tulipánů, různých barevných kombinací a barev o které se nám ani nesnilo. Opravdová nádhera. Také období kvetoucích Rhododendronů je v zadní části zahrady nádherné. A podobných výstava a akcí  je tu více.

Celá zahrada je protkaná spoustou upravených cest a pěšinek, podél kterých jsou vytvořena útulná relaxační místa vhodná k odpočinku, malé svačině nebo k hodince strávené v klidu s knihou. Tím, že je zahrada rozlehlá a krásných relaxačních míst je tu opravdu hodně, tak si tu své klidné místečko najde opravdu každý.

V přední části zahrady, naproti vchodu je vytvořeno krásné atypické dětské hřiště z přírodních materiálů, které je umístěno pod vzrostlými stromy, takže je tu příjemný chládek i v horkých letních dnech. U dětí velmi je tu i dětské bludiště z keřů, které je hned vedle hřiště.

Díky své kráse se v zde konají i svatební obřady, které mají díky kráse zahrady nezapomenutelnou atmosféru. I my jsme tu měli tu naši, takže místo s altánky, kdy se obřady konají při své návštěvě obvykle navštívíme.

Hned vedle vchodu jsou nezbytné toalety a v současné době je kousek od vchodu i velmi pěkná restaurace s možností příjemného občerstvení.

Dendrologická zahrada je otevřená od dubna do října, každý den kromě pondělků.

Vstupné: pro dospělého 60,-Kč, malé děti mají vstup zdarma a větší se slevou. Funguje zde i rodinné vstupné nebo celoroční neomezené permanentky.