Rodinný park Gutovka

Rodinný park Gutovka

A dnes jedno místo vhodné ke sportovnímu vyžití rodin i jednotlivců všech věkových kategorií, rodinný park Gutovka. Gutovka se nachází v pražských Strašnicích pět minut od metra, snadno se sem tedy dostanete městskou hromadnou dopravou. Pokud pojedete autem, jistě Vás potěší obvykle bezproblémové parkování těsně před areálem Gutovky, kde je vytvořeno poměrně dost parkovacích míst pro návštěvníky parku.

Park se rozkládá na 2 400 m čtverečných plochy, která je velmi atraktivně upravena a přizpůsobena jednotlivým aktivitám, kterých je tu bezpočet a tudíž si tu z možných pohybových a sportovních aktivit vybere  opravdu každý. Velmi spokojené budou zcela jistě rodiče s malými dětmi, pro které je tady vytvořeno hodně příležitostí k zábavnému pohybu. Jsou tu na několika místech vytvořena hřiště s mnoha různými prolézačkami, klouzačkami, koupačkami. Jedna část hřiště se dá nazvat vodním světem, kde je v parných letních dnech napuštěna voda, která zde protéká potůčkem okolo skály se skluzavkami. V potůčku jsou na několika místech malé vodní mlýny a děti se tu mohou příjemně schladit.  Našimi dětmi je velmi oblíbená lanová dráha, která má různé stupně obtížnosti a je velmi různorodá a zajímavá. Všechny tyto atrakce jsou pro děti zcela zdarma a je jich tu takové množství, že si tu děti vydrží hrát opravdu velmi dlouho a jezdívají domu velmi unaveni.

Jedinou, z našeho pohledu nevýhodou je, že je zde v atraktivní časy obvykle poměrně hodně lidí. My sem obvykle chodíme v dopoledních hodinách a zůstáváme po dobu oběda, kdy je tu lidí o něco méně.

Kromě již zmíněných dětských záležitostí je tady největší venkovní horolezecká stěna ve střední Evropě, skatepark, beachvolejbalové hřiště, multifunkční hřiště, kluziště, minigolf, prostor pro pétanque. Tato sportovní vyžití jsou již placenou záležitostí.

V areálu funguje restaurace a několik stánků s občerstvením.