Dvůr Králové

Dvůr Králové

Dvůr Králové se nachází v Královéhradeckém kraji, na horním toku Labe v okrese Trutnov. Najdeme zde kromě vyhlášené ZOO nemálo zajímavostí. Za shlédnutí stojí místní náměstí v jehož dolním rohu je umístěn kovový šachový stolek ve tvaru figurky koně.
K poznání Dvora Králové můžete využít místí mobilní aplikace, které vás provedou kulturními památkami centra. Ke stažení jsou na oficiálních webových na stránkách města.
Za zmínku určitě stojí Stará radnice z roku 1572, dominantní stavba Městské spořitelny, Kašna se sochou Záboje nebo třeba Mariánský sloup.
Za návštěvu stojí unikátní barokní komplex Hospital kuks, který je evropským unikátem, byl postaven v polovině 18. století hrabětem Františkem Antonínem Štorkem.

V místním muzeu je možné vidět celoroční výstavu vánočních ozdob, historii města nebo třeba historii textilního průmyslu Královéhradeckého kraje.

Těm, kteří budou toužit po pohybu mohou využít bazénů a dětského brouzdaliště na Tyršově koupališti. V areálu koupaliště jsou i dětská hřiště, volejbaloví i nohejbalové hřiště, je tu možnost zahrát si i plážový volejbal, stolní tenis či minigolf.

Asi nejznámějším místem tohoto kraje je zoologická zahrada a Africkým SAFARI, kterou si mohou návštěvníci pohodlně projet safaribusem nebo vlastním autem. Při projížďce je možné zblízka si prohlédnout volně pobíhající africkou zvěř. Tato ZOO patří k nejvýznamnějším chovatelům africké zvěře.

FOTO: Ing. Bedřich Pokorný