Jak zhubnout 3kg za měsíc

Jak zhubnout 3kg za měsíc

Jak zhubnout 3 kg za měsíc a pak si váhu udržet?
Optimální rychlost hubnutí je 0,5 – 0,75 kg za týden. Při rychlosti hubnutí právě zmíněných 3kg za měsíc máme šanci, že hubnutí nebude mít negativní dopad na zdraví a předejdeme často obávanému jo-jo efektu.

Dáme Vám pět tipů, jak hubnutí dosáhnout. Ač vám některé rady budou známé a nebudou pro vás ve skutečnosti žádnou novinkou, je třeba se na ně soustředit a zamyslet se zda je opravdu správně a stoprocentně dodržujete.

Pitný režim je alfou i omegou hubnutí. Bez dostatečného příjmu vhodných tekutin (kterými jsou pouze pitná voda či neslazený bylinkový nebo slabý ovocný čaj) hubnutí nebude fungovat. Zdravý jedinec by měl vypít 0,33 l vody na každých 10kg vlastní váhy.

Každodenní pohybová aktivita napomůže nejen hubnutí, ale i zlepšení kondice, posílení kardiovaskulárního systému a hlavně zlepšení celkového zdraví. Díky například každodenní svižnější půlhodinové vycházce nejen zvýšíme své šance na zhubnutí, ale posílíme své zdraví.

Pravidelná konzumace ovoce a zeleniny v minimálním množství 500g zeleniny denně a 100g ovoce zajistí našemu tělu většinu potřených vitamínů i minerálů. Díky vláknině, kterou zelenina obsahuje nebudete mít při hubnutí hlad.

Rozmýšlejte kdy co jíte. Své šance na zhubnutí zvýšíte, pokud budete jídla bohatá na sacharidy (ovoce, rýži, ovesné vločky, pečivo) konzumovat spíše v první polovině dne.

Rozdělení jídla do pravidelných denních chodů. Předem si stanovte kolikrát denně budete jíst. Důležitá je pravidelnost, extrémy tělo obvykle neocení. Není tak dobré jíst jednou denně, ale naopak 8 porcí jídla bude rovněž chybou.

Dodržování všech pravidel povede ke zhubnutí 3 kg za měsíc v případě, že máte nadváhu a za splnění základní podmínky vyššího výdeje než příjmu tzn. kalorického deficitu.

Inspiraci na zdravá a chutná jídla najdete v našich  receptech.

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem