Kokos pro krásu i zdraví

Kokos pro krásu i zdraví

O kokosu a jeho skvělých účincích na naše zdraví již toho bylo napsáno opravdu hodně. My se dnes ještě podíváme na to, jak může kokos prospět kromě zdraví i naší kráse.

Kokos je oprávněně považován za klenot mezi tropickými plody. Dužina kokosu neobsahuje žádný cukr. Díky látkám obsaženým v dužině kokosu,  působí kokos antibakteriálně a povzbuzuje imunitu. Tuk obsažený v kokosu, je lehce stravitelný a přitom povzbuzuje látkovou výměnu a spalování tuků.

Kokosový olej je bílý pevný rostlinný tuk, který se získává ze sušené dužiny. Má vysokou odolnost vůči přepalování a díky své vůni de ideálně hodí do sladkých pokrmů. Konzumace kokosového tuku je považována za zdraví prospěšnou, ale i zde platí všeho s mírou a rozumem. Stále se jedná o tuk, jehož  množství v jídelníčku  je třeba korigovat. Kokosový olej je voňavý zázrak pečující nejen o naše zdraví, ale i krásu vlasů a pokožky. Při zevním používání dokáže zázraky v boji proti pupínkům a akné, pomáhá hojit drobné ranky  a  odřeniny, dokáže udržet vlhkost v pokožce, čímž zajišťuje její pružnost a vláčnost. Kokosový olej vetřený do konečků vlasů, zabraňuje jejich třepení, lámání a vysoušení.

Za nápoj zdraví a krásy můžeme považovat kokosovou vodu, která se nachází uvnitř kokosu. Tato kokosová voda obsahuje jen něco kolem 20 kalorií na 100 mililitrů. Díky vysokému obsahu minerálních látek a stopových prvků můžeme pitím kokosové vody doplnit svůj jídelníček a prospět tak svému zdraví i vzhledu.

Kokosové mléko, jako náhrada smetany se vyrábí z dužiny kokosu, které se důkladně rozmixuje s vodou.

  

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem