Královské Poříčí a Statek Bernard

Královské Poříčí a Statek Bernard

Královské poříčí se nachází v karlovarském kraji nedaleko města Sokolova,  v lázeňském trojúhelníku…Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně.. První písemné zmínky o Královském poříčí pocházejí  z roku 1240. Většina původních hospodářských staveb zde byla dřevěná nebo kombinovaná (zdivo a dřevo) v takzvaném  chebském stylu. Některé stavby této venkovské architektury se dochovaly dodnes a určitě stojí za shlédnutí.

Kostel sv. Kunhuty stojící na návsi pochází ze 13. století, byl původně jedinou zděnou stavbou obce. Původní románsko-gotickou podobu kostela změnila až přestavba do jednoduchého barokního stylu v 17.-18. století

Zámeček – Seebohmova vila byla vybudována  v letech 1909-1910 v eklektickém stavebním stylu dané doby v malebném prostředí kultivované rozsáhlé zahrady.

Statek Bernard ležící rovněž přímo v Královském poříčí je výborným cílem výletu pro rodiny s dětmi.  Na statku se pravidelně pořádají různé jarmarky a společenské akce, trhy, akce pro děti nebo třeba různé koncerty. Pohodlně se tu občerstvíte nebo dobře naobědváte, ubytovat se rovněž můžete přímo na statku. Vše ve staročeském stylu.

Statek je centrem tradičních českých řemesel našich předků. Najdeme zde řemeslné kurzy truhlářství, výrobu vonných svící a mýdel, keramické dílny.  Kdo má chuť si stará řemesla vyzkoušet vlastnoručně, tak právě tady má jedinečnou příležitost vlastnoručně řemesla ozkoušet.  Zvídavé návštěvníky jistě potěší místní Muzeum řemesel. Další moc pěknou zajímavostí pro návštěvník je interaktivní expozice Centra řeky Ohře.  Menší děti a rodiny s dětmi jistě potěší  místní zookoutek, kde je možné zvířátka jak pohladit tak i nakrmit.