Andělská Hora

Andělská Hora

Andělská Hora je jedno z míst, které navštěvujeme každoročně, je to historické město nedaleko Karlových Varů, v jehož středu se nachází romantická zřícenina gotického hradu. Městečko bylo založeno v druhé polovině 15. století, počátky vzniku hradu sahají až do 14. století.

Je oblíbeným výletním místem návštěvníků Karlovarského kraje, díky romantické zřícenině místního hradu. Ke zřícenině hradu mohou návštěvníci dojít pěšky ze středu obce, krátkou asi dvacetiminutovou procházkou. Okolí zříceniny je možné si projít a prohlédnout, strávit tam čas odpočinku nebo si třeba udělat malý piknik přímo v prostorách původního hradu. Za pěkného počasí určitě stojí za to, pokochat se výhledem do kopcovité přírody Slavkovského lesa a Doupovských hor.

Kostel nejsvětější trojice je unikátní trojboký raně barokní kostel z přelomu 17. a 18 století postavený podle významného italského architekta Giovannyho Battisty Alliprandiho. Kostel leží mimo obec, jihozápadně od obce. V letech 2004-2005 byl kompletně zrekonstruován.

Ve středu městečka leží pozdně gotický, později barokně obnovený kostel sv. Michaela Archanděla z konce 15. století.

http://www.andelskahora.cz/