Senioři

Výživa a pohyb jsou důležité v každém věku. S přibývajícím věkem však hraje výživa stále důležitejší roli. Kvalita stravy zpomaluje proces stárnutí a je klíčem ke kvalitnímu životu.
Stárnutí můžeme významně ovlivnit duševní aktivitou, tělesnou aktivitou a vhodnou stravou.
Ke stravovacím návykům řadíme i pitný režim. Přestože v pokročilejším věku má člověk menší pocit žízně způsobený hormonálními změnami , velmi dbáme na to, aby senior pitný režim dodržoval. Dalším základním pravidlem je pravidelný příjem potravy byť v malých dávkách. Tělo si tím udrží dostatek energie pro svou činnost , dojde později k pocitu únavy a rychleji se zotaví po námaze.
Při sestavování jídelníčku pro Vás vycházíme z potřeb kvalitních bílkovin ve stravě, které pomáhají udržet aktivní svalovou hmotu. Další složkou potravy jsou sacharidy, jejichž dostatečné množství dodá tělu tolik potřebnou energii. A určitě nesmíme zapomenout na vitamíny a vlákninu, které umožňují účinně využít jednotlivé složky potravy , zlepšují celkové trávení a posilují obranyschopnost organismu.
Také tělesná aktivita působí jako prevence proti nemocem. I krátká rozcvička rozproudí krevní oběh, okysličí mozek, zlepší chuť k jídlu a vylepší náladu. Ze zdravotního pohledu posílí srdce, zpomaluje řídnutí kostí a posílí svalstvo.
Při sestavování pohybového plánu zohledníme Vaše fyzické možnosti , zdravotní stav, podmínky pro cvičení doma i v okolí a také oblíbenost jednotlivých aktivit pro toho kterého z Vás.. Měli bychom dosáhnout zlepšení stavu Vašeho pohybového aparátu, zmírnit zdravotní potíže nebo jim úplně předejít.