Zdravé nehty

Zdravé nehty

Jak mít zdravé nehty díky přírodní péči..? Mám pro Vás pár osvědčených tipů pro pevné a zdravé nehty..

Vyzkoušejte masáž s olivovým olejem, trošku nahřejte olej např. v mikrovlnné troubě a masírujte lůžka nehtů.. Na poškozené a lámavé nehty dělá doslova zázraky.. Opakujte po dobu dvou týdnů každý večer před spaním a olej nechte působit klidně přes noc.. Přebytečný olej osušte do kapesníčku..

Dále můžete nehty pro celkovou regeneraci masírovat medem.. Po dobu dvaceti minut si dopřejte medovou masáž a poté nehty důkladně opláchněte..

Na lomivé nehty je výborná kůra z cibule.. Rozkrojte cibuli na půl a masírujte nehty každý den po dobu jednoho měsíce..

Vnitřně můžete dodat nehtům vitamíny skupiny B, vápník, hořčík i omega 3 mastné kyseliny ve formě oříšků..

Pokud chce zdravé nehty, musíte dodržovat základní pravidla správné péče. I v tomto případě se nejvíce vyplácí zachování co nejvíce přírodních produktů. Vyhýbejte se lakům na nehty s acetonem, který je poškozuje a vysušuje. Pokud používáte odlakovač na nehty, snažte se o to, aby na nehtech zůstal co nejkratší dobu. Po odlakování nehty důkladně očistěte mýdlovou vodou. Vyvarujte se i takzvaným rychleschnoucím lakům, které většinou jen zbytečně oslabují vaše nehty. Používáte-li barevné laky na nehty, nezapomeňte pod ně dát výživnou ochrannou vrstvu, která zabrání poškození nehtu..

Nezdravě vypadající nehty jsou většinou důsledkem nemoci, poranění nebo i dědičnosti. Na stavu nehtů se také odráží složení stravy. Pokud nejsou nehty v pořádku, je dobré zpestřit jídelníček, obohatit ho o ovoce a zeleninu, dodržovat pitný režim, doplnit zinek a vitamíny skupiny B.

Nejčastější problémy nehtů: – křehké nehty: nedostatek vitamínu A a vápníku – měkké nehty: nedostatek vápníku – bílé flíčky na nehtech: nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku – řezy a praskliny v nehtech: nedostatek tekutin

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem