Zaměřeno na vlasy…

Zaměřeno na vlasy…

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy….Pojďme se tedy dnes podívat jak svým vlasům prospět opět pomocí přírodních prostředků, které najdeme v každé ledničce, spíži či na zahrádce.

Stejně jako své pleti můžeme připravit masku také vlasům. Je to prospěšné pro jejich regeneraci, zdraví, lesk a vzhled. Používání stylingových přípravků, fénování, barvení, působení slunce i mrazu, to vše naše vlasy poškozuje a oslabuje. Proto je dobré vlasům občas pomoci vlasovou maskou, kterou nemusíme kupovat, ale můžeme si je snadno a rychle připravit i doma. Jsou levnější, zdravější jak pro vlasy, tak pro pokožku hlavy, a pochází čistě z přírodních zdrojů, takže je jejich příprava šetrná i k životnímu prostředí. A hlavně jejich účinky nás velmi mile překvapí.

Heřmánkový zábal si snadno připravíme tak, že uvaříme silný heřmánkový čaj, necháme ho vychladnout a polijeme si jím umyté vlasy. Zabalíme na 20 minut do igelitu a po té ještě do ručníku. Po dvaceti minutách vlasy opláchneme vlažnou vodou, budou krásně lesklé a vyživené.

Pivní masku si připravíme smícháním 1 žloutku a 50 ml piva. Naneseme na umyté vlasy, přikryjeme igelitem a ručníkem. Necháme 30 minut působit a poté opláchneme. Vlasy budou pevné, lesklé a vyživené.

Medovou masku připravíme z 1 lžíce medu, 1 lžíce olivového oleje a 1 žloutku. Ingredience smícháme dohromady a na 20 minut naneseme na suché konečky vlasů. Směs vymyjeme vlažnou vodou a po té vlasy umyjeme běžným šampónem. Tato maska je vhodná proti lámavosti vlasů a roztřepeným konečkům.

Banánovou masku si připravíme z čerstvého banánu, lžíce medu a lžíce olivového oleje. Rozmačkaný banán smícháme s tekutým medem a olejem. Naneseme na umyté vlasy a přikryjeme opět igelitem a přes něj ručníkem. Necháme působit po dobu 20 minut a poté vlasy opět důkladně umyjeme běžným šampónem.

Citronovou masku vytvoříme ze šťávy z jednoho citronu, 1 litr vlažné vody. Vymačkáme šťávu z jednoho citronu a smícháme s jedním litrem vlažné vody, vmasírujeme do vlasů a necháme působit po dobu 20 minut, pak opláchneme studenou vodou. Citronovou masku není vhodné používat na zničené a roztřepené vlasy. Má zesvětlující účinky, proto je vhodná spíše na světlé vlasy. Velmi dobře působí i proti tvorbě lupů.

Jogurtovou masku si vyrobíme z bílého jogurtu a lžičky tekutého medu Jogurt smícháme se lžičkou medu a naneseme na vlhké vlasy. Masku necháme působit po dobu 15 minut a poté vlažnou vodou opláchneme. Maska dodá našim vlasům lesk.

Snažíte se zhubnout a potřebujete radu či pomoc. Podívejte se S čím Vám pomůžeme

Nejčastěji využívanou službou lidí, které s námi úspěšně zhubli je  Kompletní výživový plán  a  Cvičení s profesionálním osobním trenérem